Tuinbouw Battle actief bij Bethelschool Waddinxveen
Tuinbouw Battle of Tuinbouw Bethel? Het was deze keer anders dan anders, maar ook weer een groot succes. Op 2 april brachten Helma van der Louw en André van Zoest, namens Greenport Boskoop, een inspirerend bezoek aan de Bethelschool in Waddinxveen. Daar gingen zij aan de slag met praktijkgerichte leerlingen uit groep 6, 7 en 8.
Helma van der Louw trapte de dag af met een presentatie over de boeiende wereld van de boomkwekerij. Ze nam de kinderen mee in alles wat hierbij komt kijken: van het kweken en verzorgen van planten tot de techniek achter moderne bedrijven, en van logistiek tot promotie. Zo ontdekten de leerlingen dat er in deze sector veel meer beroepen zijn dan je op het eerste gezicht zou denken. Er is plek voor doeners, denkers én creatievelingen.
Daarna was het tijd om zelf de handen uit de mouwen te steken. André van Zoest nam het praktijkgedeelte voor zijn rekening en zorgde voor een energieke en leerzame activiteit. Gewapend met een tray met zes potjes – mogelijk gemaakt dankzij de sponsoring van Van Krimpen, toeleverancier van innovatieve kunststofproducten voor de professionele tuinbouw – gingen de kinderen aan de slag. Ze leerden hoe ze de potjes netjes konden vullen met potgrond en kregen uitleg over het zaaien. In elk potje stopten ze vervolgens twee zaadjes van de Helianthus, beter bekend als de zonnebloem.
Met veel enthousiasme en concentratie werkten de scholieren aan hun eigen mini-kweekproject. Het was mooi om te zien hoe trots ze waren op het resultaat. De komende twee weken blijven de potjes op school, zodat de zaadjes rustig kunnen ontkiemen. Daarna mogen de kinderen hun eigen zonnebloemen mee naar huis nemen om verder te verzorgen.
Een geslaagde dag vol nieuwe kennis, praktische ervaring en vooral veel plezier! Met veel dank aan Edwin Monteny voor de organisatie en Helma van der Louw en André van Zoest voor de gastles.
Tekst: Team Tuinbouw Battle/Morvenna Goudkade Foto’s: Team Tuinbouw Battle
Gepubliceerd op