Skip to main content Skip to footer

REMINDER tuinavonden in juni en juli!

Op 26 juni is de tuinavond bij LKP Plants, Van Hasseltweg 1 in Moerkapelle. LKP Plants heeft een Semi Gesloten Kas (SGK) gebouwd.  

Daar vindt met innovatieve technologie de teelt van bromelia’s plaats vindt met minder gasgebruik, minder waterverbruik en met een vermindering van de CO2 uitstoot met meer dan 50%. In een testcentrum wordt proeven gedaan met het telen in veenvrij substraat. Bij dit bezoek zal extra aandacht gegeven worden aan het reduceren van het gebruik van water en gewasbeschermingsmiddelen. Bij het bezoek van de SGK kas is een ondertekening van geheimhouding verplicht. Bij aanmelding wordt dit document toegestuurd met de vraag om het ondertekend mee te nemen.

Op 17 juli is de tuinavond bij Delphy in Hazerswoude-Dorp. Tijdens een rondgang langs verschillende proeven krijgt u een overzicht van o.a. de lopende projecten. Er zal uitgebreid aandacht besteed worden aan het project wAardewerk waarbij gezocht wordt naar alternatieve aanvulgronden en gekeken wordt naar beperking van lozing fosfaat richting oppervlaktewater. Verder zijn de proeven aangelegd vanuit het project CloseCycle waar verschillende veenvrije mengsel zijn toegepast. Deze proef is enkele weken geleden opgepot en de eerste resultaten zullen tijdens de rondgang zichtbaar zijn. Meer informatie over de onderwerpen zal nog volgen. Zet deze datum dus alvast in uw agenda.

De tuinavonden zijn van 19.00 – 21.00 uur; inloop vanaf 18.45 uur

Aanmelden voor deze tuinavonden kan via deze LINK of bij Rien Hoogendoorn, r.hoogendoorn@greenportboskoop.nl

Gepubliceerd op

Wij gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website voor de bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken.