Skip to main content Skip to footer

Kennispodium Naktuinbouw: Delen is vermenigvuldigen

Naktuinbouw organiseert donderdagmiddag 30 oktober weer een kennispodium. Ditmaal over het thema ‘Delen is vermenigvuldigen’, DNA en veredeling. Met internationale sprekers.

Centraal in het programma zijn deze vragen:

  • Hoe ziet de ideale balans tussen DNA en morfologisch onderzoek er in de toekomst uit? 
  • Wat betekent dit voor Europese bedrijven en wat is de rol van Community Plant Variety Office (CPVO)?
  • Welke voordelen biedt het delen van DNA-kennis en data voor efficiëntie, snelheid en betrouwbaarheid van DUS-onderzoek? 
  • Welke mogelijkheden en uitdagingen bieden Nieuwe Genomische Technieken (NGT’s) zoals CRISPR-Cas bedrijven? 
  • Hoe zorgen we dat dit toekomstbeeld breed gedragen wordt in de sector? 

Internationale sprekers

Deze internationale sprekers delen (in het Engels) hun visie op de toekomst van rassenonderzoek/identiteitsbepaling met DNA:

  • Cécile Collonnier: Technical expert Research & Innovation CPVO
  • Tosca Ferber: Chief Technology Officer Dümmen Orange
  • Hedwich Teunissen: Managing Director CropXR (Universiteit van Utrecht)

Aanmelden

Het kennispodium is donderdagmiddag 30 oktober bij Naktuinbouw in Roelofarendsveen. Het begint om 14.00 uur met een inleiding door Jan Meiling (directeur Strategie & Ontwikkeling Naktuinbouw) en duurt tot 16.30 uur. Aanmelden via deze link.

(Bron: LTO Bomen, Vaste Planten & Zomerbloemen, 14 oktober 2025)

Gepubliceerd op