Skip to main content Skip to footer

Boomteeltopleiding bij Baatje Grondverzet: ‘Plant is als pizza, begint bij goede bodem’

De nieuwe opzet van de Boskoopse Boomteeltopleiding zorgt voor enthousiasme bij studenten, bedrijfsleven en Yuverta: de opleiding was nog nooit zo gevarieerd en praktijkgericht. Wekelijks is er een lesdag op locatie, met vakspecialisten als gastdocent. Net voor de herfstvakantie gingen de studenten naar Baatje Grondverzet in Hazerswoude-Dorp.

Docent Peet Stolwijk van Yuverta doet verslag van de lesdag, die in het teken stond van teeltvoorbereiding in de volle grond. Met een knipoog: ,,Een goede plant kweken begint, evenals het bakken van een pizza, bij de bodem. De onderwerpen voor deze middag waren dan ook bodem-gerelateerd: drainage en grondbewerking."

Na de theorie over de aanleg en onderhoud van het drainagesysteem zijn de deelnemers met een opdracht naar een nabijgelegen kwekerijperceel gegaan om in tekening aan te geven hoe het drainagesysteem was aangelegd. Vervolgens werd een demonstratie van doorspuiten van een drainagebuis gegeven. Het tweede deel van het programma ging over de grondbewerking waarbij is ingegaan op diverse machines, die binnen de boomkwekerij worden gebruikt, zowel via filmpjes als de aanwezige machines op het bedrijf. Naast de werkwijze en werking van de machines kwam hier ook het dagelijks onderhoud aan bod.

De docent heeft weer wat foto’s gemaakt van zijn studenten in actie: ,,Het was een boeiende, informatieve middag."

Tekst: Morvenna Goudkade, Foto's Peet Stolwijk

Gepubliceerd op